Načítám data...

Aukro - Průvodce úspěšným prodejemAukro - Průvodce úspěšným prodejem

Jak se platí na Aukru


PayUNa Aukru vám může kupující zaplatit čtyřmi způsoby: převodem na váš bankovní účet, hotově při převzetí, dobírkou a platbou přes PayU na váš Aukro účet.

Platby na Aukru účet jako v celé řadě dalších evropských e-shopů zprostředkovává platební systém PayU. Systém je pod kontrolou ČNB a platby přes něj jsou nejen bezpečné, ale i rychlé.


PayU

Co je PayU?

PayU je platební brána umožňující provádět na Aukru rychlé a bezpečné platby v reálném čase. Aukro má po celou dobu přehled o probíhající transakci a tím eliminuje riziko podvodu či nezaplaceného zboží.

Jako prodejce si v jednom snadném kroku na Aukru vytvoříte virtuální účet, kam vám budou chodit všechny platby. Odtud je pak ručně nebo automaticky převádíte na svůj bankovní účet.


Pro všechny prodejce i kupující je PayU zdarma, provozní náklady platíme my.

*Pro využívání platební brány PayU je vyžadována fyzická identifikace - více informací najdete na této stránce.


Jaké výhody vám PayU na Aukru přináší?


PayU

Odesíláte zboží rychleji než konkurence

Pokud kupující zvolí rychlý on-line převod nebo platební kartu, přijde vám platba prakticky okamžitě. Ihned jste o ní informováni a můžete odesílat zboží.

Přehledné informace o platbách najdete v MojeAukro > Můjprodej > Platby přes PayU: Seznam plateb od Kupujících, nebo si nastavte zasílání informací o platbě e-mailem v záložce Platby přes PayU. Zákazníci ocení rychlejší doručení zboží a budou se k vám rádi vracet.

TIP: Zkontrolujte si, zda nemáte přijaté platby na svém PayU účtu již nyní: Moje Aukro > Můj prodej > Platby přes PayU > Seznam plateb od kupujících.


PayU

Neplatíte žádné poplatky

Za zprostředkování plateb přes PayU vám neúčtujeme žádné poplatky. Provozní náklady hradíme za vás. Nemusíte sjednávat smlouvy s bankami, neplatíte provize z přijatých plateb*. Platební brána PayU je pro prodejce i pro kupující zdarma.

*Běžná výše provize činí 2 % z každé platby. Pro vás je transkce zcela zdarma.


PayU

Přehled všech plateb na jednom Aukro účtu

Platby od kupujících nemusíte hledat ve výpisech z vašeho bankovního účtu, nyní je máte přehledně uvedené na Aukru v záložce Můj prodej>Platby přes PayU. Díky tomu budete vědět o všech platbách i aktuálním zůstatku, který si můžete kdykoli převést na svůj bankovní účet (převod trvá standardně do následujícího pracovního dne).

Více k nastavení převodů na bankovní účet naleznete v Nápovědě.


Jednoduchá správa plateb

Pokud používáte k vystavování položek WebAPI, můžete pomocí něj spravovat i platby. Nástroj pro generování výpisů ve formátech CSV a ABO najdete v Moje Aukro > Můj prodej > Platby přes PayU > Výpisy.


Jak fungují platby na Aukru?

Jak fungují platby na Aukru?


Uložená karta

Uložená karta


Služba Uložená karta od PayU je rychlé a snadné řešení, které umožňuje nakupovat, aniž byste při každém nákupu museli znovu zadávat všechny údaje ze své platební karty. Stačí když si během prvního nákupu zvolíte možnost uložení karty a při dalším nákupu už nemusíte složitě zadávat všechny platební údaje. Jednoduše zvolíte možnost „zaplatit kartou" a platba je hned provedena.


Riziko zneužití je minimální. Údaje z karty jsou uloženy dle nejpřísnějších bezpečnostních pravidel (s certifikací PCIDSS) pro transakce na zabezpečených serverech PayU pod speciálním kódem (tzv. token), který chrání údaje z karty. Obchodník k nim nemá přístup. Celkově toto řešení zrychluje platební proces, což je z hlediska uživatelského zážitku pro zákazníka pozitivní zkušenost a také se tím zvyšuje konverzní poměr.


Podrobné informace k Uložené kartě naleznete v Nápovědě.
FAQ

často kladené otázky

Potřebujete poradit?Zavolejte na infolinku 573 775 775 nebo použijte on-line kontaktní formulář